Galabet'e Üye olan herkese, 50 Free Spin veya 20 Free Bet

Lucasfilm Patronu, Star Wars: Rogue Squadron’un Hala Geliştirildiğini Açıkladı

admin
13 May 2023
Lucasfilm Patronu, Star Wars: Rogue Squadron’un Hala Geliştirildiğini Açıkladı

Lucasfilm Başkanı Kathleen Kennedy, birkaç gecikme ve iptal raporuna rağmen, Star Wars: Rogue Squadron için çalışmaların hala devam ettiğini yineledi. Başlangıçta aynı adı taşıyan klasik video oyunundan uyarlanan, yeni nesil X-Wing pilotlarının başrolde olduğu bir uzun metraj film olması planlanan Star Wars: Rogue Squadron, galaktik dövüşlerle dolu bir Top Gun ilhamlı bir Star Wars filmi gibi görünüyordu. Ancak Rogue Squadron’un geliştirilmesi düşündüğümüzden daha zor olmuştur.

Mart ayında Lucasfilm’in yayın takviminden çıkarılmasına rağmen, Kathleen Kennedy, Rogue Squadron hakkında Empire Magazine ile yaptığı bir röportajda bazı güncellemeler verdi. Bu potansiyel film, Son Jedi’nin yönetmeni Rian Johnson tarafından yönetilecek ve Taika Waititi’nin isimsiz Star Wars filmiyle ilgili bilgiler verdi.

Rian ve ben sürekli konuşuyoruz, o her geçen gün daha da başarılı oluyor ve işlerin sürekli olarak ileriye doğru hareket etmesi sebebiyle her seferinde geriye itiliyoruz. Bir gün bunun üstesinden geleceğiz. Ve Taika çalışmalarına devam ediyor. Sadece, bu söylediğimi duyduğunda bana kızmayacak, yavaş ilerliyor. Birkaç perdeye sahibiz, üçüncüsüne ihtiyacımız var. Ve [Lando serisi] hâlâ planlarımız arasında, ve [2020’de duyurulan, sonra iptal edildiği düşünülen] Rogue Squadron hâlâ planlarımız arasında. Sadece harika olmalarını istiyoruz.

Lucasfilm, Star Wars Celebration 2023 için şaşırtıcı bir şekilde “Jedi’nin Şafağı” odaklı üç yeni Star Wars filmi duyurarak sürpriz bir dönüş yaptı, ayrıca bir Mandalorian filmi ve Rey’in Yeni Jedi Düzeni’ni başlattığı devam üçlemesinden sonraki bir filmi duyurdu. Bu önceki filmlerin hala geliştirildiğini duymak heyecan verici (özellikle Rogue Squadron, en ileri seviyede gibi görünen).

Rogue Squadron hiçbir zaman gerçekleşecek mi – ve nasıl

Bu yeni güncelleme, Rogue Squadron için çok umut verici, özellikle de Kennedy’nin Nisan ayında IGN ile yaptığı

önceki açıklamalarla birleştirildiğinde, hikayenin hala tartışıldığını, ancak tam bir uzun metraj yerine diziye dönüşme olasılığı konusunda yeni düşünceler olduğunu doğruladı. Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları olsa da, bir dizi, daha uzun süreli anlatılar sunma potansiyeline sahip olup sıkı bir X-Wing pilotları grubunun daha fazla gelişebileceği bir alan sağlayabilir. Bununla birlikte, büyük ekrandan uzaklaşılmasıyla kalitenin göz ardı edilmemesi umulur.

Henüz açıklığa kavuşmayan bir şey, Patty Jenkins’in hala Rogue Squadron’u yönetmeye devam edip etmediğidir. Film 2020’de ilk duyurulduğunda bir tanıtım videosunda yer almasına rağmen, Jenkins’in Aralık 2022’deki güncellemesinden bu yana yönetmenin katılımıyla ilgili hiçbir bilgi gelmedi. Bu bağlamda, Kennedy’nin önerdiği gibi bir dizi yerine tam bir uzun metrajı yönetmekle ilgilenip ilgilenmeyeceği bile merak konusu.

Her durumda, Rogue Squadron için hala umut olduğunu öğrenmek güzel, hatta projenin (hangi formda olursa olsun) izleyicilerin gerçekten görmesine kadar bir süre geçebileceği bile olsa. Bir dizi veya tam bir film olsun, İsyan pilotlarına adanmış bir Star Wars hikayesi düşüncesi çok heyecan verici. Umarız Lucasfilm, Rogue Squadron’un yakın gelecekte gerçekleşmesine olan bağlılığını sürdürür.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Zaten üye misin? Giriş Yap